ریسه دهه فجر

ریسه دهه فجر یکی از لوازم بسیار پر کاربرد در تزئینات ایام دهه فجر در کشورمان است که در ادامه سعی بر معرفی کوتاه ولی مفید این محصول خواهیم داشت. همانطور که می دانید هر مراسمی بنا به موضوع و مناسبت خاص خود، نیاز به تزئینات دارد، که از لحاظ بعد بصری بسیار مورد اهمیت نیز می باشد. مخصوصا اگر مراسمی جنبه عمومی یا مردمی نیز داشته باشد اهمیت تزئینات دوچندان می شود و این موضوع در مراسمات دهه فجر که به گونه ای بزرگداشت اتفاقات انقلابی دهه 50 از تاریخ کشورمان است، بسیار مشهود می باشد.

با توجه به اهمیت ملی میهنی ایام دهه فجر و جنبه عمومی مراسمات، بسیار مورد استقبال و حمایت، هم از طرف دولت و هم از طرف عامه مردم قرار می گیرد.که همین امر دلیل بر تزئینات بسیار گسترده مراسمات مربوط به این ایام در سطح شهر می شود. یکی از ابزار بسیار پر کاربرد در پروژه تزئینات ایام دهه فجر ریسه دهه فجر است، ریسه ها رشته های به هم پیوسته ای از تعداد زیادی پرچم کوچک هستند که به وسیله یک نوار برزنتی مخصوص به هم متصل شده اند.

ریسه دهه فجر

کاربرد ریسه دهه فجر

همانطور که گفته شد ریسه دهه فجر یکی از لوازم تزئینات پر کاربرد در مراسمات ایام ده روزه دهه فجر بوده و بسیار در آذین بندی معابر یا سالن ها مورد استفاده قرار می گیرد، به دلیل شکل ظاهری ریسه ها که به صورت طولی و در درازای چندین متر تولید می شوند، از ریسه دهه فجر معمولا در تزئین فضا های باز مانند میادین، سالن ها، خیابان ها، مساجد و.. استفاده می شود.

انواع ریسه دهه فجر

از لحاظ شکل ظاهری ریسه دهه فجر دارای دو نوع مثلثی و لبگرد هستند که نوع مثلثی این ریسه ها دارای قدمت بیشتری بوده و نوع لبگرد تنوعی است که در طی چند سال به پرچم های مدل ریسه ای داده شده است، طراحی گرافیکی ریسه ها نیز همانند طراحی هر پرچم دیگری با توجه به ماهیت مراسمی که قرار است پرچم یا همان ریسه در تزئین آن مراسم به کار برود انجام می شود و به طبع طراحی اصلی یا بیس بیشتر طرح های ریسه دهه فجر با پس زمینه پرچم رسمی کشور و با استفاده از اشعار یا شعار های انقلابی خواهد بود.

جنس ریسه دهه فجر

اگر بخواهیم در مورد جنس ریسه دهه فجر نیز صحبت کوتاهی داشته باشیم باید به دو نوع جنس از پارچه ها اشاره کنیم، یکی پارچه جنس ساتن و یکی پارچه جنس فلامنت که هر دو جنس به دلیل مقاومت و دوام بالایی که در برابر پوسیدگی زیر نور مستقیم آفتاب یا خیس شدن توسط باران یا پارگی به وسیله وزش بادهای تند دارند، و با توجه به این نکته که ریسه دهه فجر بیشتر در فضا های بیرونی مراسمات و در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد بسیار مناسب هستند.

خرید ریسه دهه فجر

در فرآیند خرید ریسه دهه فجر ، حال از هرکدام از انواع مختلفی که در بالا معرفی شدند، جدا از موارد معمول که باید مد نظر داشته باشید اعم از قیمت،کیفیت چاپ، کیفیت ظاهری، وضوح طرح گرافیکی و… ، گزینه اصلی که نیاز است در خرید ریسه دهه فجر بسیار دقت کنید، کیفیت دوخت پرچم ها و کیفیت نوار برزنتی استفاده شده برای اتصال پرچم ها به هم می باشد، چرا که کیفیت نوار و دوخت این ریسه ها تاثیر مستقیمی روی دوام آنها در برابر پارگی در جریان وزش باد های تند دارد و با توجه به اینکه ریسه دهه فجر بیشتر در فضای باز و آزاد مورد استفاده قرار می گیرد، توجه به این نکته حائز اهمیت می باشد. مصرف کننه ها می توانند هم به صورت حضوری از فروشگاه های موجود در سطح شهر و هم به صورت سفارش آنلاین از طریق سایت هایی اینترنتی که در این زمینه فعالیت می کنند، اقدام به خرید ریسه دهه فجر بنمایند.