پرچم مذهبی

پرچم مذهبی

پرچم مذهبی یکی از انواع پرچم ها است که کاربرد و مصرف زیادی در ایران دارد، دلیل آن میتواند ریشه در عقاید ، باور و گذشته این سزمین داشته باشد که با دین اسلام شکل گرفته است. پرچم مذهبی در مراسمات مختلف عزاداری مانند سالروز شهادت امامان به ویژه در ماه های محرم و صفر و دهه فاطمیه و مراسمات شادی مانند تولد امامان و نیمه شعبان استفاده میشود.

انواع پرچم مذهبی

پرچم مذهبی در شکل و اندازه های مختلفی تولید میشود. به طور کلی میتوان درفش مذهبی را به 5 دسته کلی اهتزاز ، جا چوب خور ، برج پرچم ، سربند و دستی تقسیم نمود.
از نظر ابعادی دسته برج پرچم و جا چوب خور ، بزرگ ترین آنها هستند و سپس اهتزاز که معمولا طول آنها نسبت به عرض بزرگ تر است و در آخر دو پرچم مذهبی دستی و سربند می باشد

پرچم مذهبی بزرگ
پرچم مذهبی جاچوب خور

جنس پارچه پرچم مذهبی

اغلب پرچم های مذهبی را از ساتن تولید میکنند البته در پرچم مذهبی جا چوب خور از فلامنت نیز استفاده میکنند. کیفیت پارچه ساتن مشخص کننده اصلی کیفیت پرچم می باشد و در بازار شما میتوانید انواع درجه بندی از جهت کیفیت را پیدا کنید. لازم به ذکر است شرکت پرچم درفش وارد کننده مستقیم پارچه ساتن چین درجه یک در ایران می باشد.

خرید پرچم مذهبی

برای خرید پرچم مذهبی ابتدا می بایست نوع پرچم و طرح آن را انتخاب کرد. شرکت پرچم درفش دارای پایگاه داده ای از طرح ها و مدل ها می باشد که شما هنگام خرید میتوانید انتخاب نمایید همچنین شما میتوانید طرح مخصوص خود را بر روی پرچم ها چاپ نمایید. مرحله بعدی خرید پرچم مذهبی انتخاب سایز مورد نظر است. هر کدام از انواع درفش ها دارای سایز های پیش فرضی هستند که میتوانید انتخاب کنید ( سایز های استاندارد در صفحه مخصوص هر کدام از درفش ها آمده است ) البته که شما میتوانید سایز مخصوص خود را سفارش دهید.

قیمت پرچم مذهبی

قیمت پرچم مذهبی متناسب با نوع پرچم ( اهتزاز ، جا چوب خور ، بزرگ ، دستی و سربند ) اندازه پرچم و جنس پارچه مورد استفاده میتواند تغییر کند. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت این محصول میتوان به کیفیت چاپ ، قطر نوار و تعداد سفارش اشاره داشت.
شرکت پرچم درفش با داشتن دستگاه های پیشرفته چاپ و تولید و واردات مستقیم پارچه ساتن از کشور چین، این اطمینان را به شما میدهد تا محصولی با کیفیت بالا و بهترین قیمت پرچم مذهبی بازار را به شما عزیزان ارائه میدهد.

شما میتوانید از ساعت 9 صبح الی 10 شب با کارشناسان شرکت پرچم درفش تماس حاصل نمایید و از نظر تخصصی هرگونه سوالی را مطرح نمایید. همچنین از قیمت به روز پرچم مذهبی آگاه شوید.

مشخصات پرچم مذهبی
جنس پارچه
ساتن ، فلامنت
نوع چاپ
اسیدی ، سیلک ، سابلیمیشن و دیجیتال
نوع اتصال به سیم بکسل در پرچم اهتزاز
دوخت واترپانچ
سایز پرچم
0.5 الی 10 متر
جنس نوار
برزنت
نوع برش دور پرچم
لیزری

انواع پرچم مذهبی

این درفش در سایزهای مختلف از ۲ متر تا ۱۰ متر قابل تولید میباشد. چاپ بر روی آن به صورت اسیدی به صورت دو رو و سیلک و دیجیتال انجام میشود.

این درفش ها از سه طرف به صورت دو سوزنه دوخته و از یک طرف جای مخصوص چوب دارد. جنس پرچم مذهبی جاچوب خور مورد استفاده از دو نوع ساتن و فلامنت می باشد.

بزرگ ترین نوع پرچم مذهبی می باشد که در ارتفاع بالا بر روی پایه های مخصوص نصب میشود. جنس این محصول نیز از ساتن درجه یک میباشد و معمولا به جهت زیبایی کار به صورت تیکه دوزی دوخته میشوند که هم به صورت تک رو و هم به صورت دورو دوخته میشوند.

سربند از یک پارچه مستطیلی شکل تولید میشود که یک متن یا طرح خاص در قسمت وسط آن قرار میگیرد. چاپ به دو صورت سیلک یا سابلیمیشن بر روی سربند مذهبی صورت میگیرد و برای تمیزی کار به صورت دور لیزر برش داده میشود.

کوچک ترین مدل از سری پرچم های مذهبی است که از یک طرف توسط چوب پلاستیکی کنترل میشود. این پرچم متناسب به نوع سفارش و تعداد به صورت سیلک و سابلیمیشن چاپ و مانند پرچم های دیگر از پارچه ساتن استفاده میشود.

نمونه کارهای انجام شده توسط پرچم درفش