پرچم 22 بهمن

برای بسیاری از ما روز 22 بهمن ماه هرسال و مخصوصا پرچم 22 بهمن یاد آور جشن ها و مراسمات مختلفی است که در زمان کودکی هم در مدارس و هم در سطح شهر برگزار می شدند، شاید هرکدام از ما حتی نقشی هم در این مراسمات داشتیم، مثلا در قالب عضوی از یک نمایش تئاتری یا گروه های همخوانی اشعار انقلابی یا حتی صرفا به عنوان یک دانش آموز که وظیفه تزئین مراسمات برای جشن ها به او محول شده است، و به واسطه همین خاطرات است که وقتی نام 22 بهمن به گوشمان می خورد، ناخوآگاه در پس زمینه ذهنمان به دیوار های تزئین شده با انواع پرچم 22 بهمن فکر می کنیم که هرکدام با سخنان یا اشعار مختص وقایع آن روز ها طراحی شده بودند.

آئین بزرگداشت روز 22 بهمن از سال 1360 در کشورمان روایج یافته و هر ساله توسط نهادهای دولتی، سیاسی و فرهنگی برگزار شده و یاد و خاطره این برهه زمانی حساس را برای ما تازه می کند.

پرچم ۲۲ بهمن

کاربرد پرچم 22 بهمن

این لازمه هر مراسمی است که با توجه موضوع مراسم، تزئینات مختص آن نیز انجام گیرد و هر تزئیناتی هم ابزار و لوازم خود را می طلبد. در این مطلب سعی داریم یکی از لوازم تزئینات بسیار پر کاربرد در مراسمات 22 بهمن را به صورت مختصر ولی مفید به شما عزیزان معرفی کنیم و آن چیزی نیست جز پرچم 22 بهمن، که در اصل یکی از نماد های این بزرگداشت سیاسی فرهنگی می باشد.

پرچم 22 بهمن همانطور که از نوع نام گزاری آن مشخص است نوعی از پرچم ها است که در روز 22 بهمن برای آذین بندی مراسمات، معابر شهری، ادارات، مساجد، تجمعات و راهپیمایی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پرچم 22 بهمن

از دیرباز پرچم ها نقش مهمی در تزئینات و گاه معرفی هر مراسم یا یادبودی داشته اند که با توجه به تعدد مراسمات و پذیرفته شدن نقش پرچم ها، موضوع پرچم مورد توجه بیشتری قرار گرفته و نگاه تخصصی تری نسبت به آنها به وجود آمد که این تحولات باعث به وجود آمدن انواع مختلفی از پرچم ها، برای مصارف مختص خود، شده است، برای پرچم 22 بهمن می توان به دسته بندی هایی مانند: پرچم اهتزاز، پرچم بزرگ (برج پرچم ها)، پرچم های جا چوب خور، پرچم های دستی، پرچم های ط.ولی، ریسه ها و… اشاره کرد که هرکدام بسته به نوع آنها در موارد خاص خود مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از انواع پرچم هایی که شاید بیشترین استفاده را به عنوان پرچم 22 بهمن داشته باشد، همان پرچم سه رنگ رسمی کشور می باشد که با توجه به ماهیت ملی میهنی این رویداد، امر غیر معمولی هم نیست.

جنس پرچم 22 بهمن

پرچم 22 بهمن نیز نظیر سایر پرچم های هم نوع خود، با پارچه هایی از جنس ساتن یا فلامنت تولید می شود که با توجه مقاوم بودن این جنس پارچه در بربر تابش مستقیم آفتاب، پوسیدگی، رنگ پریدگی، و دوام بسیار بالای آنها در برابر وزش باد های تند، بارش باران و…، پارچه های مناسبی برای تولید این قسم از پرچم ها می باشند.

خرید پرچم 22 بهمن

با توجه به اینکه مصرف کنندگان پرچم 22 بهمن اکثرا ارگان های دولتی یا نهاد های کل فرهنگی هستند، معمولا خرید این نوع پرچم ها در تعداد بالا یا همان خرید به صورت عمده ای صورت می گیرد که غالبا همراه با سفارشی سازی پرچم ها از طریق چاپ نام ارگان یا نهاد مربوطه یا چاپ لوگوی اختصاصی برند ها بر روی پرچم نیز همراه می باشد، با این وجود امکان خرید تکی یا به تعداد کم نیز برای مصرف کنندگان عمومی هم وجود دارد و علاقه مندان به خرید پرچم 22 بهمن می توانند با مراجعه به فروشگاه های موجود در سطح شهر و یا خرید به صورت آنلاین از طریق بستر اینترنت و سایت های مربوطه اقدام به سفارش یا خرید این پرچم ها بنمایند.