پرچم ایران

پرچم ایران

پرچم ایران از سه رنگ اصلی تشکیل شده که هر کدام بیانگر یک نماد می باشد. طبق اصل 81 قانون اساسی که در سال 81 به تصویب رسید، رنگ های پرچم ایران به ترتیب از بالا به پایین رنگ سبز که نماد دین اسلام، رنگ سفید که نماد صلح و دوستی و رنگ قرمز که بیانگر خون شهدا است، می باشند. همچنین نشان قسمت وسط پرچم ایران ترکیبی از واژه های “الله” و “لا اله الا الله” و نماد گل الله است که بیانگر خون شهیدان بوده و با رنگ قرمز مشخص می باشد. در حاشیه پایین رنگ سبز و همچنین در حاشیه بالائی رنگ قرمز تعداد 22 کلمه “الله” به صورت نواری و به نشانه پیروزی انقلاب اسلامی در تاریخ 22 بهمن قرار دارد، این 22 کلمه همانند نماد وسط پرچم به خط بنّایی که در خوشنویسی طاق مسجد ها به کار میرود نوشته شده اند.

انواع پرچم ایران

پرچم ایران بسته به نوع کاربرد در چندین مدل مختلف ارائه می گردد. مدل سامورایی که غالبا در حاشیه بزرگراه ها مورد استفاده قرار می گیرد و اندازه پرچم مورد استفاده معموال 1 * 4 , 1 * 3 می باشد.
– مدل جاچوب خور در مواردی به کار می رود که نیاز باشد پرچم توسط میله چوبی برافراشته شود.
– مدل پرچم بزرگ برای به اهتزاز در آوردن پرچم در اندازه های بزرگ به کار می رود که طبق قانون استفاده از پارچه دو تکه زمانی جایز است که قسمت درز بر روی نشان یا کلمه قرار نگیرد
– مدل دستی که در اندازه های کوچکتر در دسترس بوده و قابلیت حمل به آسانی وجود دارد
– مدل ریسه که در مراسمات ملی جهت آذین بندی خیابان ها یا ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد
– و در نهایت مدل طولی که شامل پرچم به عرض مشخص و طول زیاد بوده و در مراسمات مختلف مانند راهپیمایی ها مورد استفاده قرار میگیرد

پرچم ساحلی قطره ای
پرچم ایران بزرگ

جنس پارچه پرچم ایران

جنس پارچه ای که برای تولید پرچم ها به کار می رود بسیار مهم و حائز اهمیت است، چرا که رابطه مستقیمی با طول عمر و کیفیت پرچم دارد.
مجموعه پرچم درفش با تکیه به تجربه چندین ساله متخصصین تولید خود و شناختی که از انواع پارچه ها به دست آورده اند پارچه های ساتن و فلامنت را به عنوان بهترین نوع پارچه برای تولید پرچم ایران انتخاب کرده اند

قیمت پرچم ایران

معمولا قیمت گذاری پرچم ها با توجه به چند مشخصه انجام می شود که عبارتند از ابعاد پرچم بسته به نوع آن، نوع پارچه ای که برای تولید پرچم استفاده شده است و تکنولوژی که برای چاپ طرح پرچم مورد استفاده قرار گرفته است.
تمام سعی مجموعه پرچم درفش در تمامی مسیر فرآیند تولید پرچم ایران بر این است که محصولی با کیفیت بالا و با قیمتی متناسب در اختیار مصرف کننده ها قرار داده و موجبات رضایت شما عزیزان را فراهم نماید.

شما میتوانید از ساعت 9 صبح الی 10 شب با کارشناسان شرکت پرچم درفش تماس حاصل نمایید و از نظر تخصصی هرگونه سوالی را مطرح نمایید. همچنین از قیمت به روز پرچم ایران آگاه شوید.

خرید پرچم ایران

شما عزیزان می توانید به منظور استعلام قیمت و خرید پرچم ایران با مشاورین مجموعه پرچم درفش تماس حاصل کرده و اقدام به ثبت سفارش بنمائید.
همچنین مصرف کننده ها امکان سفارشی سازی پرچم ها را نیز در مجموعه پرچم درفش دارند و می توانند با استفاده از طرح اختصاصی یا لوگوی برند خود اقدام به سفارش پرچم اختصاصی نیز بنمایند.

مشخصات پرچم ایران
جنس
فلامنت و ساتن
انواع
سامورائی / جا چوب خور / بزرگ (برج پرچم) / دستی / ریسه / طولی
کاربرد
مراسمات رسمی / مراسمات ملی / دهه فجر / 22 بهمن و…
نوع چاپ
اسیدی و دیجیتالی
نوع برش دور پرچم
لیزری

انواع پرچم ایران

پرچم  سامورایی به پرچم هایی گفته می شود که بیشتر برای تزئین معابر شهری مانند پل ها یا برای آذین بندی محوطه های ورودی ساختمان ها یا مجتمع های بزرگ به کار می رود. چاپ پرچم سامورایی به دو صورت اسیدی و دیجیتالی بوده و ابعاد استاندارد آنها برای عرض 50،70،100،150 سانتیمتر و برای طول یک الی ده متر می باشد.

پرچم های جا چوب خور پرچم هایی هستند که در یک سمت آنها، محلی برای قرار گرفتن میله های آهنی یا چوبی تعبیه شده است که به وسیله همین میله ها نیز نصب می شوند. این پرچم ها به دو صورت اسیدی و دیجیتالی و در ابعاد ۸۰*۶۰ / ۷۰*۱۲۰ / ۹۰*۱۵۰ / ۱۲۰*۲۱۰ / ۱۵۰*۲۵۰ تولید می شوند.

بزرگتین نوع پرچم ایران برج پرچم نام دارد که در ابعاد سفارشی تولید می شود و بیشترین کاربرد آنها نصب در فضاهای باز مانند فرودگاه ها، میادین بزرگ شهری، استادیوم ها و… می باشد، تکنولوژی که برای چاپ این پرچم های استفاده می شود از نوع چاپ سیلک دو طرفه است.

پرچم های دستی به پرچمهای کوچکی گفته می شود که به منظور حمل شدن توسط افراد طراحی شده اند که سه طرف آنها دوخته شده و در یک طرف جایی برای وصل شدن چوب ها یا میله ها حمل تعبیه می شود، ابعاد استاندارد این پرچم ها به صورت ۲۰*۳۰ / ۳۰*۴۰ /و البته سایز های سفارشی می باشد.

ریسه ها پرچم های کوچک به هم پیوسته ای هستند که به وسیله نوار های باریک برزنتی به هم متصل شده اند و برای تزئین فضاهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند، این پرچم به صورت رشته ای و در طول های متنوع و با استفاده از تکنولوژی چاپ اسیدی تولید می شوند.

پرچم های طولی نوع دیگری از پرچم های ایران هستند که در راهپیمایی ها و گرد هم آیی های ملی مورد استفاده قرار می گیرند، تکنولوژی چاپ این پرچم ها از نوع دیجیتالی بوده و در ابعاد سفارشی تولید می شوند.

نمونه کارهای انجام شده توسط پرچم درفش