پرچم اعیاد شعبانیه

پرچم های مذهبی انواع و اقسام مختلفی دارند که هرکدام در مراسم خاص خود مورد استفاده قرار می گیرند، پرچم اعیاد شعبانیه یکی از همین پرچم ها است و همانطور که از نحوه نام گزاری آن مشخص است برای مراسمات روز های اعیاد شعبانیه طراحی و تولید می شود.

اعیاد شعبانیه جزو اعیاد بسیار پر اهمیت برای مسلمین بالاخص شیعیان می باشد که مصادف است با روز های تولد حضرت ابوالفضل (ع)، حضرت علی اکبر (ع)، امام سجاد (ع)، امام حسین (ع) و امام زمان (عج) که در این ایام عامه مردم اقدام به برپائی مراسمات جشن و بزرگداشت این اعیاد بزرگ می کنند.

پرچم اعیاد شعبانیه

کاربرد پرچم اعیاد شعبانه

از آن جا که مراسمات نیمه شعبان نیز همانند دیگر مراسمات احتیاج به تزئینات دارند، می توانیم بخش بزرگی از این تزئینات را مدیون پرچم اعیاد شعبانیه بدانیم. بخش تزئینات برای هر مراسمی از دو جهت مورد اهمیت است، یکی بعد بصری مراسم و دیگری بار تبلیغاتی آن، که هر دو مورد با توجه به عنوان و ماهیت مجالس بسیار مورد توجه هستند، می توانیم بگوئیم پرچم اعیاد شعبانیه نوعی معرف و نماد این مراسمات به حساب می آید.

حتما تا به امروز در مراسماتی که برای بزرگداشت اعیاد شعبانیه برگزار می شود حضور داشته اید و مطمئنا متوجه تعداد بسیار زیادی از پرچم ها که هرکدام به نوعی مورد استفاده قرار گرفته اند شده اید، چرا که پرچم اعیاد شعبانیه یکی از ارکان بسیار مهم در تزئینات این مراسمات به حساب می آید و به تعداد زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع پرچم اعیاد شعبانیه

مراسمات غالبا از دید فرآیند تزئینات به دو بخش فضای داخلی و فضای خارجی تقسیم می شوند که هرکدام به ابزار و لوازم خاص خود نیاز دارند، پرچم اعیاد شعبانیه با توجه به اینکه در انواع مختلفی با کاربرد های مختلفی تولید می شود برای هر دو بخش مورد استفاده قرار می گیرد، برای مثال: پرچم های اهتزاز برای نصب بر روی سر رد ها و دیوار ها، پرچم های دستی برای حمل توسط افراد، پرچم های بزرگ ( برج پرچم ها) برای فضا های باز و وسیع مانند میادین شهری، پرچم های جا چوب خور مناسب برای تزئین معابر یا ورودی ها، ریسه ها برای آذین بندی معابر عریض شهری یا مساجد و سالن ها و… .

برای طراحی گرافیکی یا نقوشی که بر روی پرچم اعیاد شعبانیه استفاده می شود اغلب از اشعار و احادیثی یا اسامی و القاب آن بزرگواران وام گرفته می شود و متناسب با ماهیت مجالس می باشد.

پرچم اعیاد شعبانیه

جنس پرچم اعیاد شعبانیه

جنس پارچه ای که قرار است با استفاده از آن پرچم اعیاد شعبانیه تولید و روانه بازار شود، باید به نوعی باشد که در برابر پوسیدگی و رنگ پریدگی بر اثر تابش مستقیم نور آفتاب، خیس شدن در برابر بارش باران یا پاره شدن به خاطر وزش باد های تند مقاوم باشد که طی سال ها تجربه تولید کننده ها دو نوع پارچه نوع فلامنت و ساتن را که امتحان خود را در برابر موارد ذکر شده پس داده اند و از لحاظ هزینه نیز مقرون به صرفه بوده اند را برگزیده اند تا بتوانند با کیفیت هرچه بیشتر اقدام به تولید پرچم اعیاد شعبانیه بنمایند.

خرید پرچم اعیاد شعبانیه

مصرف کننده ها به منظور خرید پرچم اعیاد شعبانیه می توانند هم از طریق فروشگاه های سطح شهر که در زمینه لوازم تزئینات فعالیت می کنند و هم از طریق سایت های موجود در شبکه انترنتی اقدام کنند، اما خرید از طریق سایت های فروش آنلاین یک مزیت بسیار مهم نسبت به خرید های سنتی دارد و آن هم اینکه امکان سفارشی سازی پرچم ها برای تولید را دارند یعنی شما می توانید از طرح یا لوگوی اختصاصی خودتان نیز برای تولید پرچم اعیاد شعبانیه استفاده کنید.

پرچم اعیاد شعبانیه